Forum www.powerball.fora.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Powerball - porady - wielkie obszerne FAQ - skarbnica wiedzy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.powerball.fora.pl Strona Główna -> Problemy i konserwacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Langren
12k



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 258
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:31, 19 Sty 2010    Temat postu: Powerball - porady - wielkie obszerne FAQ - skarbnica wiedzy

Witam, zastanawiałem się czy skopiować wszystko z tej strony bo tu jest właściwie wszystko opisane ale pomyślałem sobie że nie będę kradł czyjejś własności intelektualnej dlatego tylko podam linka, oto on:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
qbanez




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zgorzelec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:27, 19 Sty 2010    Temat postu:

Myślę, że warto skopiować, bo strona owa może kiedyś przestać istnieć i tak zacny materiał zaginie. Więc ja skopiuję, podając źródło - tak będzie legalnie. A niech tam - dla potomnych:


Cytat:
Zgubiłem sznurek służący do uruchamiania kuli. Co robić?

Oto proste rozwiązanie problemu:
Możemy Ci przesłać nowy sznurek za darmo jeśli tylko chcesz!
Po prostu prześlij email na adres [link widoczny dla zalogowanych], podaj swój adres i numer Twojego oryginalnego zamówienia na Powerball.
Jeśli nie posiadasz tego numeru, możesz podać swoje pełne imię i adres- to powinno wystarczyć żebyśmy odnaleźli oryginalne zamówienia w naszym systemie. Jeśli nie zakupiłeś Powerballa bezpośrednio od nas, musisz podać namiary na sklep lub stronę internetową która posłużyła Ci do złożenia zamówienia. Dane te posłużą nam do sprawdzenia, czy produkt, który posiadasz, jest w pełni oryginalny. Kiedy już to zrobimy, prześlemy Ci 2 zapasowe sznurki- prawda ze łatwe?

W międzyczasie jednak możesz posłużyć się alternatywną metodą uruchamiania Twojego Powerballa, z której będziesz mógł korzystać czekając na przesyłkę od nas:
Znajdź kawałek włóczki do robienia na drutach (poważnie!) o długości około 45 centymetrów. Powinna być to dość cienka włóczka, Ty zaś powinieneś zawiązać supeł na obu jej końcach. Następnie zawiąż drugi węzeł który pokrywa się z pierwszym, tak by wzmocnić całą węzłową konstrukcję.
Za pomocą zapałki podpal każdą z tych węzłowatych końcówek tak, by otrzymać mały twardy czubek na obu końcach fragmentu włóczki. Czubek ten powinien mieć ok. 3-4 milimetrów długości i musi być na tyle sztywny byś mógł przełożyć go przez otwór w obrotniku (tam gdzie zwykle umieszcza się sznurek)
Jeśli czubek jest wciąż trochę zbyt elastyczny, możesz nałożyć na niego kropelkę superglue i poczekać chwilę aż klej zaschnie. Ten zabieg z pewnością uczyni włóczkę na tyle twardą, byś za jej pomocą mógł uruchomić Powerballa tak jak za pomocą oryginalnego sznurka.

Podobnie, jeśli od oryginalnego sznurka oberwały się końcówki, możesz uciec się do tej techniki by poprawić kondycję sznurka i móc go używać do startowania Powerballa przez jeszcze bardzo długi czas.
Oto nasza porada jak korzystać z Powerballa podczas czekania aż oryginalny kabel zostanie dostarczony przed nasze drzwi.
To wszystko


Podczas używania Powerballa słyszę dziwne stukanie. O co chodzi?

Powerball to dokładnie wyprofilowany produkt który został zaprojektowany tak, by pracował płynnie i bezszelestnie. Tak więc stukające odgłosy mogą wzbudzić niepokój, nie są bowiem typowe dla tego produktu.

Istnieje jedna bardzo prawdopodobna przyczyna tego typu kłopotów:

Kiedy urządzenie upuszczane jest na twardą powierzchnię, może powstawać stukający odgłos porównywalny to tego opisanego w pytaniu. Oś z hartowanej stali wchodząca w skład obrotnika jest umieszczona na plastykowym pasku wspomagającym, ten z kolei znajduje się w 2-3 milimetrowym tunelu pomiędzy dwiema połówkami powłoki zewnętrznej urządzenia i może wewnątrz tej przestrzeni poruszać się dowolnie (istnieje niewielki ruch w górę i w dół kiedy obrotnik jest w stanie spoczynku, ale zanika on kiedy urządzenie zostaje wprawione w ruch).

Jednak podczas zderzenia urządzenia z twardą powierzchnią może dojść do sytuacji (w zależności od rodzaju podłoża w które uderzyła kula) w której stalowa oś może mocno uderzyć w brzeg podpórki którejś z połówek zewnętrznej osłony, co z kolei może spowodować niewielkie pęknięcie osłony. To spowoduje że każdy obrót obrotnika będzie słyszalny jako właśnie ów stukający hałas opisany w pytaniu.

Jeśli to właśnie stanie się z Twoim Powerballem masz do wyboru następujące możliwości:
Każdy Powerball uszkodzony w ten sposób na skutek upadku z dużej wysokości może być przywrócony do zdrowia na drodze dwóch lub trzech serii treningowych trwających 30 sekund, podczas których kula jest trzymana bardzo mocno w dłoni przy stałej prędkości 10 000 obrotów na minutę, ewentualnie przez 60 sekund przy prędkości 8000 obrotów na minutę. Podczas takiej sesji twarda (ale gładka) oś (która to właśnie powodowała hałas) na zasadzie papieru ściernego zetrze wszystkie niedoskonałości wewnątrz kuli i będziesz dysponował Powerballem działającym niemalże tak bezszelestnie jak produkt dopiero co wyjęty z pudełka.

Kiedy mówimy "niemalże" mamy na myśli to, ze być może wciąż da się słyszeć bardzo ciche stukanie dobiegające z kuli za każdym razem kiedy oś trafi na lekki opór na powierzchni zewnętrznej. Ale czuj się zapewniony, że tego typu efekt z pewnością z czasem zaniknie zupełnie. Kluczem do sukcesu, podkreślę to jeszcze raz, jest naprawdę silne trzymanie kuli w dłoni podczas obrotów- jest to sprawa kluczowa jeśli chcesz sobie zapewnić Powerballa który będzie Ci bez zarzutu służył jeszcze przez wiele lat.
Jeśli po około tygodniu stosowania się do powyższych zaleceń Powerball wciąż nie jest idealnie cichy i nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz wymienić tę część kuli w której doszło do uszkodzenia.


Aby jednak ustalić co naprawdę jest przyczyną problemu z Twoim Powerballem, tak byśmy mogli przysłać Ci dokładnie tę część której potrzebujesz, prosimy byś zastosował się do poniższych wskazówek. Cała procedura zajmie tylko kilka minut.

Po pierwsze, unieś pasek w miejscach gdzie nie jest on zadrukowany tekstem- to jest na złączeniu części przedniej z tylną- w tych punktach znajduje się niewielka czarna przestrzeń. (niedługo na tej stronie pojawią się rysunki które pomogą lepiej wytłumaczyć całą tę procedurę)

Zobaczysz dwie niewielkie śrubki po obu stronach- nie musisz się tak wiec męczyć ze zdejmowaniem paska i poszukiwaniami.

Odkręć obie śrubki.

Teraz weź Powerballa i umieść go w imadle tak by obie powierzchnie imadła spoczywały na punktach z których właśnie usunąłeś śrubki.

Umieść kulę w imadle dokładnie tak, by "równik" kuli umieszczony był dokładnie na powierzchni uciskającej imadła. Delikatnie zamknij imadło do momentu, kiedy będzie mocno podtrzymywało kulę. Następnie, w zależności od typu imadła jakim się posługujesz, będziesz potrzebował dodatkowo pół (lub całego) obrotu, aż usłyszysz charakterystyczny dźwięk otwierania się kuli.

Tak naprawdę nie ma różnicy jakiego imadła używasz- po prostu dociskaj dopóki kula się nie otworzy, a jeśli przy okazji zepsujesz jakaś część, nie martw się, z pewnością wymienimy ją na nową. Materiał z którego wykonany jest Powerball charakteryzuje się dużą wytrzymałością i potrzeba naprawdę ogromnego nacisku żeby coś w nim zepsuć- nie przejmuj się więc, chyba że używasz imadła w celu umyślnego zepsucia kuli.

Tak czy inaczej, kiedy już usłyszysz charakterystyczny dźwięk, usuń kulę z imadła, a będziesz mógł ręcznie rozłożyć ją na dwie części. Jeśli wciąż masz z tym problemy, włóż kulę z powrotem w imadło, tym razem jednak obróć ją o 90 stopni, tak by środek tekstu po obu stronach przylegał do powierzchni imadła, i wykonaj tylko jeden delikatny obrót, a dwie części na pewno się rozłączą. To wszystko.

Kiedy kula jest już rozłożona na dwie części, będziesz mógł zobaczyć uszkodzenie o którym jest mowa na wewnętrznej stronie brzegu obu połówek (jeśli to właśnie jest faktyczną przyczyną hałasu). Będzie to łatwe jeśli wyjmiesz obrotnik i zaczniesz ręcznie go obracać podczas gdy spoczywa na kuli- za każdym razem kiedy oś spotka się z powierzchnią kuli, będziesz mógł usłyszeć owo stuknięcie o którym tu mowa- dzięki temu będziesz mógł się zorientować, czy uszkodzona jest górna połowa kuli zawierająca licznik, czy też dolna polowa urządzenia. Kiedy już to stwierdzisz, wyślij nam maila z wiadomością której części potrzebujesz (nie zapomnij dołączyć adresu), a my natychmiast wyślemy Ci brakujący fragment urządzenia pocztą priorytetową.

Na pewno z urządzenia nie wylecą żadne części, cała zaś powyżej opisana procedura zajmuje najwyżej 3-4 minuty. Musisz tylko uważać by nie zgubić niewielkich części wchodzących w skład osi.

Jeśli na wewnętrznej stronie kuli nie da się zauważyć żadnych uszkodzeń, wyślemy Ci nowy obrotnik i pasek wspomagający. Wymiana tych części powinna natychmiastowo zlikwidować problem.

Ogólnie rzecz ujmując, jest o wiele łatwiej jeśli sam określisz jakiej części potrzebujesz, niż gdybyś miał nam wysyłać całe urządzenie do naprawy. Natychmiast po otrzymaniu maila wyślemy Ci wszystkie konieczne części zamienne, które powinny dotrzeć do Ciebie w przeciągu 2-3 dni. Jednakże, jeśli sam nie chcesz przeprowadzać tej "operacji", wyślij nam całe urządzenia, a my natychmiast je naprawimy i odeślemy Ci w idealnym stanie.

I to wszystko- niedługo będziesz mógł znów bawić się bezszelestnie!


Jak wymienić baterię w liczniku Powerballa?

Wymiana baterii jest stosunkowo łatwym zadaniem. Pomimo faktu, że jesteśmy pewni że zanim będziesz potrzebował nowych baterii upłynie dużo czasu (dzięki opcji automatycznego wyłączania bateria powinna starczyć na 3-4 lata) prezentujemy prostą instrukcję wymiany baterii:
Usuń licznik z urządzenia (powinien dać odłączyć się bez problemu za pomocą podważenia wąskim przedmiotem, chociażby paznokciem)
Zauważysz 6 małych śrubek- usuń je za pomocą małego śrubokręta.
Część z obwodem zostanie odłączona od głównej części licznika.
Zauważysz dwie małe bateryjki (GP377 jeśli Twój licznik jest szary lub GP392 jeśli jest biały)
Baterie można bez problemu dostać u zegarmistrza lub w sklepie z akcesoriami biurowymi
Wymień baterie i przykręć śrubki na miejsce- umieść licznik na poprzednim miejscu i już jesteś gotowy na nową dawkę zabawy!

Cała procedura powinna zająć maksymalnie 2-3 minuty i z pewnością żądne części nie wypadną z wnętrza urządzenia.


Mój Powerball wydaje hałas podczas używania. Powinienem go naoliwić?

Nigdy!

Spróbuj naoliwić to małe urządzenie a nigdy nie wróci ono do stanu poprzedniego. Zasada działania Powerballa oparta jest na oporze istniejącym pomiędzy paskiem podporowym obrotnika a wewnętrzną częścią kuli w której obrotnik się znajduje. Jeśli do środka dodana zostanie chociaż najmniejsza kropelka oleju, obrotnik zacznie poruszać się wewnątrz kuli jak wieloryb którego morze wyrzuciło na plażę. Urządzenie przestanie działać a Ty z pewnością poczujesz się dość sfrustrowany.

Jeśli już naprawdę chcesz traktować kulę jakimś płynem, rozbierz ją na części i użyj czystego alkoholu by ją wyczyścić od środka (zerknij na pytanie o stukający hałas- znajdziesz tam instrukcję rozbierania kuli na części).

Powtarzam więc...żadnego oleju! Nigdy!


Mój Powerball nie działa już tak gładko i cicho jak kiedyś

OK.

To częsta skarga, a ten problem naprawdę łatwo załatwić.

Kiedy po raz pierwszy wyjmiesz kulę z pudełka zauważysz, że jest ona idealnie wyważona i działa praktycznie bezszelestnie- obrotnik porusza się cichutko, a jedyny odgłos jaki da się słyszeć to dźwięk podobny do startującego odrzutowca towarzyszący zwiększaniu tempa.

Jednak po kilku tygodniach używania płynnych ruch i bezproblemowe obroty mogą zostać zastąpione przez ruch toporny, który, pomimo że nie wpływa na jakość wykonywanych ćwiczeń, zabiera dużo radości płynącej z korzystania z naszego produktu. Zaczynasz się pewnie zastanawiać co się stało.

Cóż, jak to wywnioskowaliśmy z maili otrzymanych od naszych użytkowników (i rzecz jasna z własnego doświadczenia) zwykle bywa tak, że przy rozpędzeniu kuli do, powiedzmy, 10 000 obrotów na minutę ręka zaczyna się męczyć i uścisk nie jest już tak mocny jak w założeniu powinien być. Powoduje to ze obrotnik, chociaż jest rzecz jasna idealnie wyważony, porusza się z prędkością 900 obrotów na minutę i poddany jest działaniom ogromnych sił. Ten opór żyroskopu transmitowany jest na wierzchnią powłokę kuli, która trzymana jest w dłoni zmęczonego użytkownika w dość luźny i swobodny sposób. Kula zaczyna więc rezonować i wibrować w zgodności ze zwalniającym obrotnikiem (który sam zaczyna blokować się we wnętrzu kuli wydając ten przeraźliwy dźwięk towarzyszący zwalnianiu obrotów)

Obrotnik jest wsparty na osi ze stali hartowanej która umocowana jest na poliwęglowym pierścieniu wspomagającym- ten z kolei umieszczony jest pomiędzy otworem pomiędzy dwoma połówkami kuli zewnętrznej- w przestrzeni o rozmiarach ok. 5 mm- pozwala ona na właściwe umieszczenie obrotnika kiedy kula znajduje się w stanie spoczynku. ZA każdym razem kiedy kula zwalnia obroty a nie jest trzymana w dłoni wystarczająco mocno, i zaczyna wydawać w związku z tym nieprzyjemne dla ucha dźwięki, maleńkie fragmenty plastyku zostają oderwane od paska wspomagającego i w późniejszym czasie gromadzą się, tworząc ów opór którego można się doszukać w długo eksploatowanych modelach Powerballa.

W takich wypadkach może też się zdarzyć, ze idealnie zamocowana oś (która zamocowana jest na pasku w pozycji godziny szóstej i dwunastej) zacznie powiększać otwory w których tkwi, przez co z idealnych okręgów zmieniają się one w mniej regularne owale lub nawet "ósemki", co niesie za sobą nie tak idealne już działanie obrotnika i nieznaczne obniżenie najwyższej osiągalnej prędkości.

Nie jest to co prawda żądnym szczególnie wielkim problemem, Powerball będzie nadal działał poprawnie, nie zmniejszy się też jakość wykonywanych za jego pomocą ćwiczeń. Jednak rozumiemy że mniej płynne ruchy i hałas mogą odebrać znaczną część płynącej z treningu satysfakcji, zwłaszcza kiedy pamiętamy jeszcze jak wspaniale produkt sprawował się bezpośrednio po zakupie. Dlatego właśnie musimy zadbać o to by do opisanych powyżej wypaczeń nie dochodziło (powyższe ostrzeżenie znajduje się w instrukcji dołączonej do produktu, tak by każdy użytkownik wiedział że Powerballa należy trzymać za każdym razem w dłoni bardzo mocno by uniknąć nieprzyjemnych wypadków)

Mam przed sobą na biurku Powerballa który jest eksploatowany od ośmiu miesięcy i był używany przez około 15 minut każdego dnia przy prędkości około 12 000 obrotów na minutę. W chwili gdy piszę te słowa ta kula działa równie dobrze jak produkt który został dopiero co usunięty z oryginalnego opakowania.

Nie chodzi o to jak uruchamia się Powerballe. Chodzi o to jak się je zatrzymuje- nie zapominajcie o mocnym uchwycie!

W każdym razie: rozwiązanie problemu jest następujące:
Zdobądź urządzenie wydmuchujące powietrze pod dużym ciśnieniem, usuń z Powerballa licznik i kiedy kula obraca się z prędkością około 5 000 obrotów na minutę, skieruj strumień powietrza pod ciśnieniem na jej szczyt- w ten sposób nagromadzone pyłki plastyku powinny zostać usunięte (alternatywne rozwiązanie polega na otwarciu kuli za pomocą małego imadła i oczyszczenie jej przy użyciu czystej suchej szmatki)
Po tym jak już to zrobisz, używaj kuli w sposób normalny, ale upewnij się ze trzymasz ją silnie w ręku kiedy obrotnik zaczyna zwalniać.


Możesz również umyć urządzenie (chociaż można to zrobić wyłącznie z modelem 250Hz i w żądnym wypadku nie z modelem który ma światła wbudowane w obrotnik). Upewnij się że w pierwszej kolejności usuniesz z urządzenia licznik- potem opłucz urządzenie czystą ciepłą wodą (bez mydła), upewnij się że jest dokładnie wyczyszczone i pozwól by wyschło. Osobiście jednak polecamy metodę z powietrzem pod dużym ciśnieniem.

To takie proste!

Pamiętaj, że Powerball nigdy nie powinien być nawilżany lubrykantem- pod żadnym pozorem! Uśmierci to urządzenie w mgnieniu oka.

To wszystko


Sznurek utknął wewnątrz mojego biednego Powerballa!

Zdarza się to od czasu do czasu i może być rozwiązane w bardzo łatwy sposób, chyba ze masz szczególnego pecha.

Po prostu usuń z kuli zegar i działaj od tej strony, przeciwnej do mniejszego dolnego otworu. Użyj długiego, elastycznego przedmiotu i delikatnie przenieś sznurek nad każdą "szprychą" żyroskopu, podczas gdy urządzenie powinieneś wprawić ręcznie w obroty w kierunku przeciwnym tego, w jakim zwykle porusza się sznurek. Pomoże to zagiąć około 1 cm sznurka nad każdą z osi i po kilku minutach sznurek może zostać bezproblemowo usunięty.

Jednakże, jeśli sznurek faktycznie paskudnie się zablokował w środku kuli owijając się wokół metalowej osi i nie możesz go wyciągnąć korzystając z metody opisanej powyżej, sugerujemy być po prostu otworzył swojego Powerballa i usunął sznurek tym sposobem. Jest on niezwykle łatwy jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek:

Po pierwsze, unieś pasek w miejscach gdzie nie jest on zadrukowany tekstem- to jest na złączeniu części przedniej z tylną- w tych punktach znajduje się niewielka czarna przestrzeń. (niedługo na tej stronie pojawią się rysunki które pomogą lepiej wytłumaczyć całą tę procedurę)

Zobaczysz dwie niewielkie śrubki po obu stronach- nie musisz się tak wiec męczyć ze zdejmowaniem paska i poszukiwaniami.

Odkręć obie śrubki.

Teraz weź Powerballa i umieść go w imadle tak by obie powierzchnie imadła spoczywały na punktach z których właśnie usunąłeś śrubki.

Umieść kulę w imadle dokładnie tak, by "równik" kuli umieszczony był dokładnie na powierzchni uciskającej imadła. Delikatnie zamknij imadło do momentu, kiedy będzie mocno podtrzymywało kulę. Następnie, w zależności od typu imadła jakim się posługujesz, będziesz potrzebował dodatkowo pół (lub całego) obrotu, aż usłyszysz charakterystyczny dźwięk otwierania się kuli.

Tak naprawdę nie ma różnicy jakiego imadła używasz- po prostu dociskaj dopóki kula się nie otworzy, a jeśli przy okazji zepsujesz jakaś część, nie martw się, z pewnością wymienimy ją na nową. Materiał z którego wykonany jest Powerball charakteryzuje się dużą wytrzymałością i potrzeba naprawdę ogromnego nacisku żeby coś w nim zepsuć- nie przejmuj się więc, chyba że używasz imadła w celu umyślnego zepsucia kuli.

Tak czy inaczej, kiedy już usłyszysz charakterystyczny dźwięk, usuń kulę z imadła, a będziesz mógł ręcznie rozłożyć ją na dwie części. Jeśli wciąż masz z tym problemy, włóż kulę z powrotem w imadło, tym razem jednak obróć ją o 90 stopni, tak by środek tekstu po obu stronach przylegał do powierzchni imadła, i wykonaj tylko jeden delikatny obrót, a dwie części na pewno się rozłączą. To wszystko.

Kiedy kula jest już rozłożona na dwie części, będziesz mógł bez problemu usunąć zablokowany kabel. Na pewno z urządzenia nie wylecą żadne części, cała zaś powyżej opisana procedura zajmuje najwyżej 3-4 minuty. Musisz tylko uważać by nie zgubić niewielkich części wchodzących w skład osi.

Z drugiej jednak strony, jeśli nie chcesz przeprowadzać tej "operacji" samodzielnie, przyślij nam swojego Powerballa pocztą, a my naprawimy go tak szybko jak tylko trafi w nasze ręce i odeślemy Ci priorytetem.


Z jakiegoś powodu przestał działać mój licznik. Pomocy!

Uwierz lub nie, ale akcja tak prymitywnie prosta jak wymiana baterii jest zwykle najskuteczniejszym rozwiązaniem tego typu problemów. Może jednak zdarzyć się tak, że wyświetlacz "zawiesi się" i będzie musiał zostać zresetowany. Jest to dość rzadkie, ale następujące czynności pomogą Ci pozbyć się tego uciążliwego problemu:

Po prostu usuń z kuli zegar za pomocą małego płaskiego przedmiotu takiego jak np. nóż, żyletka lub śrubokręt. Zobaczysz sześć małych śrubek znajdujących się na zewnętrznej części urządzenia.

Kiedy już je odkręcisz, płytka da się zdjąć i zobaczysz dwie małe baterie (ich polaryzacja może być sprawdzona tutaj)

Żadne części nie mają prawa wylecieć z Powerballa kiedy będziesz wykonywał te czynności, więc nie obawiaj się.

Po około 30 sekundach zamontuj płytkę z powrotem, przykręcając wszystkie śrubki. Spróbuj uruchomić urządzenie- wszystko (mam nadzieję) powinno teraz działać normalnie.

Jeśli jednak wszystkie opisane powyżej zabiegi nie przyniosły żadnego efektu, prześlij nam maila, zaznaczając, że zrobiłeś już wszystko próbując reanimować tego "pacjenta". Dołącz swój adres, dane osobowe i informację o tym gdzie dokonałeś zakupu produktu. My natychmiast wyślemy Ci nowy licznik jeśli stwierdzimy, że urządzenie jest oryginalne (na rynku znajduje się mnóstwo podróbek za które nie ponosimy odpowiedzialności)

Będziemy potrzebowali starego licznika żeby sprawdzić co się w nim zepsuło oraz żeby zapewnić, że podobne usterki nie będą miały miejsca w przyszłości. Uprzejmie wiec prosimy o przesłanie nam uszkodzonego licznika zwykłą pocztą w momencie gdy otrzymasz już nowy.

Na koniec przypominamy o konieczności dołączenia swojego pełnego imienia i nazwiska oraz adresu na który ma być wysłana przesyłka- pomoże nam to szybciej wysłać wszystkie potrzebne części.

Mamy nadzieję że to pomoże!


Szybka porada- jak uruchomić Powerballa bez przewodu

Jeśli chodzi o uruchamianie kuli bez przewodu (za pomocą samej dłoni), to polecamy procedurę polegającą na uruchomieniu kuli za pomocą przewodu, następnie sprowadzeniu prędkości obrotnika do absolutnego minimum, tak że prawie przestanie się obracać. Następnie spróbuj znów rozpędzić Powerballa za pomocą samych ruchów nadgarstka.

Najlepszy sposób na zniwelowaniu prędkości polega na trzymaniu Powerballa w sposób, w który zwykle trzyma się kieliszek wina (chwytając nóżkę palcem wskazującym, środkowym i kciukiem) i obraca się nim powoli wprawiając ciecz znajdującą się w środku w ruch. Chwyć Powerballa w ten sam sposób, a będziesz miał dużo większą kontrolę nad kulą kiedy będzie ona poruszać się na niższych obrotach, a Ty szybciej poznasz tajniki uruchamiania urządzenia za pomocą samej dłoni.

Upewnij się że osiągasz prędkość 1300-1800 obrotów na minutę uruchamiając urządzenie za pomocą dłoni. Przy tej prędkości obrotnik będzie mógł swobodnie poruszać się w Twojej dłoni kiedy będziesz zmieniał kąt nachylenia.

Poświęć kilka minut na ćwiczenia, a po niedługim czasie będziesz mógł korzystać ze swojego Powerballa bez pomocy przewodu.


Szybka porada- więcej informacji na temat uruchamiania Powerballa

Znajdziesz tu szczegółową instrukcję dotyczącą najlepszych metod uruchamiania Powerballa- zastosuj się do niej, a gwarantujemy Ci świetną zabawę.

Po pierwsze, ważne jest abyś osiągnął właściwą prędkość obrotnika pociągając za kabel podczas procedury startowej. Chodzi przede wszystkim o to, by osiągnąć odpowiednią prędkość za pierwszym pociągnięciem. Szarpnij więc mocno, nie obawiaj się.

Upewnij się że na liczniku masz pomiędzy 2500 a 3400 obrotów na minutę spowodowanych pociągnięciem kabla.

Ta procedura służy nadaniu żyroskopowi masy krytycznej, która pozwala z kolei na swobodny ruch i zwiększanie prędkości podczas sesji treningowej.

Tak więc zaczynamy: jeśli jesteś praworęczny, umieść kulę w swojej prawej dłoni tak, by obrotnik skierowany był w stronę sufitu (i vice versa jeśli jesteś leworęczny)

Okręć kabel dobrze wokół szczeliny obrotnika tak, by zostało Ci około 5 cm wolnego kabla (tak jak jest to pokazane na instrukcji dołączonej do urządzenia)

Pociągnij przewód energicznie lewą ręką i (zakładając że osiągnąłeś w ten sposób pożądane 2500-3400 obrotów na minutę) natychmiast obróć rękę tak, by obrotnik był skierowany w stronę podłogi.

W tym momencie zacznij POWOLI poruszać nadgarstkiem, tak jakbyś mieszał w garnku za pomocą dużej drewnianej łyżki (albo powoli woskował samochód). Jest bardzo ważne abyś, zanim opanujesz technikę władania Powerballem, zaczynał od powolnych, szerokich ruchów nadgarstkiem.

Jeśli usłyszysz odgłos stukania, oznacza to że obracasz kulą zbyt szybko jak na wyjściową prędkość obrotnika, albo że po prostu nie uzyskałeś wystarczającej prędkości pociągając za przewód na samym początku.

Obrotnik będzie rzucał się jak szalony jeśli ruchy Twojego nadgarstka będą dla niego zbyt szybkie i gwałtowne. Chodzi o płynne ruchy, które opanujesz zapewne już po kilku minutach zabawy Powerballem.

Powtarzamy: kluczem do sukcesu są powolne, szerokie ruchy samym nadgarstkiem (około 1 obrót na sekundę)- trzymaj ramię sztywno, używaj wyłącznie samego nadgarstka- obracaj kulą jakbyś mieszał w wielkim garnku, i jeśli wszystko pójdzie dobrze, poczujesz jak żyroskop zacznie stawiać opór Twoim ruchom. Usłyszysz także jak rośnie prędkość- jest to dźwięk porównywalny do hałasu wydawanego przez startujący odrzutowiec.

Podsumowując:
ok. 5 cm przewodu powinno wystawać z kuli na początku
Kula w silniejszej ręce, obrotnik skierowany w stronę sufitu
Szybkie, zdecydowane szarpnięcie przewodem- prędkość wyjściowa 2500-3400 obrotów na minutę
Odwróć rękę i rozpocznij powolne ruchy
Ramię trzymaj sztywno, używaj tylko nadgarstka
Zmniejszaj średnicę każdego obrotu zwiększając tym samym prędkość obrotnika
Aby urządzenie zaczęło dawać efekty treningu, powinieneś osiągnąć prędkość co najmniej 10 000 obrotów n minutę
Baw się dobrze!


Mamy nadzieję że te porady Wam pomogą.


Jaki jest najwyższy dotychczas osiągnięty wynik?

Ach tak, zobaczyłeś jakiś niesamowity wynik w Internecie i chcesz się upewnić?

Cóż, jesteśmy tym pytaniem tak zmęczeni, że czas raz na zawsze wyjaśnić kwestię oficjalnego rekordu świata w ilości uzyskanych za pomocą Powerball obrotów.

Całą sprawa jest dosyć prosta- Powerball jest aktualnie urządzeniem bardzo popularnym na świecie a magiczna liczba 15000 obrotów na minutę urosła do rozmiarów świętego Graala, rozpalając masowa wyobraźnię naszych Klientów.

Aktualnie powołana do życia została nasza lista 60 najlepszych wyników i to właśnie tam mistrzowie Powerballa z całego świata wysyłają swoje wyniki, kiedy udało im się osiągnąć rezultat tak dobry, że niemalże zadziwiający.

Aktualnym liderem rankingu jest Philippe Joseph z niezwykłym wynikiem 14787 obrotów na minutę. W tym wypadku prawdziwość wyniku została zweryfikowana zgodnie z całą serią surowych stosowanych przez nas w takich przypadkach kryteriów (jesteśmy szczególnie uważni w przypadku zgłoszeń które zbliżają się do rekordu świata bądź rekord ten przekraczają). Cała procedura jest dość skomplikowana, ale gwarantuje ona że żaden znajdujący się aktualnie na naszej liście wynik nie jest rezultatem:
nieprawidłowo działającego licznika (jest to dość dziwna usterka polegająca na tym, że licznik wyświetla użytkownikowi liczbę 15360 obrotów na minutę, niezależnie od tego jaki wynik został osiągnięty w rzeczywistości). Otrzymujemy co najmniej jedno takie zgłoszenie tygodniowo i jak dotychczas, każde z nich okazało się być w rzeczy samej tymczasową usterką licznika, nie zaś rekordem świata. Wynik podany powyżej jest wyświetlany kiedy gracz osiąga przeciętnie wyniki oscylujące w okolicach 9-12 tysięcy obrotów na minutę. W innych przypadkach wynik może zostać podwojony, wyświetlacz zaś pokazuje zupełnie niewiarygodne 17 lub 18 tysięcy obrotów na minutę- taki wynik wymagałby prawdziwie nieludzkiej siły. Nie wiemy co jest powodem tej usterki, ale pracujemy nad tym, by chochlika znaleźć i wyeliminować. Podkreślamy przy okazji, ze usterki tego typu zdarzają się bardzo rzadko- powiedzmy raz na 1000 prób.
Obróbki zdjęcia w photoshopie. Nie będziemy zagłębiać się w tę kwestię, zaznaczymy tylko że niektórzy upadają naprawdę nisko...
Jest jeszcze jedna metoda fałszowania wyników nad którą nie będziemy się tutaj rozwodzić- znaleźliśmy jednak metodę radzenia sobie z tym oszustwem, tak że nie jest ono już zagrożeniem dla wiarygodności naszego rankingu.


Mamy więc mnóstwo reguł do których się stosujemy kiedy dostajemy nowy potencjalny "rekord świata" i ten system weryfikacji jak dotychczas sprawdza się. Możemy więc spokojnie potwierdzić że obecny rekord świata należy do pana Barrona. Inne "rekordy" na które trafiacie w Internecie nie przeszły całej procedury i dlatego nie mogą być przez nas uznane za wiarygodne.

Nie zakładamy z góry że są one efektem oszustwa, ale skoro nie przeszły całej naszej procedury weryfikacyjnej, mamy prawo podejrzewać, że są one rezultatem jednego z trzech zabiegów wymienionych powyżej. Dlatego też nie uznajemy tych wyników i nie umieszczamy ich w naszym "oficjalnym" rankingu.

Oto cała historia.


Mój Powerball nie chce już zwiększać prędkości- pomocy!

Interesujące- Powerball jest produktem precyzyjnym który został zaprojektowany tak, by pozwolić wewnętrznemu obrotnikowi na obroty w prędkościach niemalże niesamowitych! (wystarczy pomyśleć że przy prędkości 15000 obrotów na minutę obrotnik wykonuje 250 okrążeń na sekundę...a to wszystko napędzane wyłącznie ludzką ręką...brzmi nieprawdopodobnie, a jednak..)

W każdym razie...

Od czasu do czasu dostajemy maile od naszych Klientów którzy donoszą nam, ze ich Powerballe nie rozwijają już takich prędkości jak kiedyś kiedy były nowe. Piszą, że kula nigdy nie została upuszczona, oni sami zaś stosowali się do ostrzeżenia i zawsze trzymali urządzenie mocno w dłoni kiedy obrotnik zwalniał. Dlatego tez zastanawiają się nad tym co może być nie tak. Czasami jest tak źle, że nawet bardzo doświadczony użytkownik nie może rozpędzić swojego żyroskopu do prędkości przekraczającej 5000 obrotów na minutę- jest to doprawdy bardzo frustrujące doświadczenie.

W każdym razie, znaleźliśmy wreszcie usterkę kiedy jeden z Powerballi został przysłany do nas do naprawy.

Kiedy otworzyliśmy kulę, oczom naszym ukazała się warstwa kurzu i brudu która została dosłownie zwulkanizowana na wewnętrznej powłoce Powerballa (miejsce gdzie umieszczony jest obrotnik i gdzie powstaje tarcie wprawiające żyroskop w ruch)

Ta właśnie warstwa tak dokładnie pokryła wnętrze kuli, że zaburzyła tarcie które powinno wytworzyć się pomiędzy paskiem obrotnika a powierzchnią kuli. Pasek obrotnika jest wykonany ze specjalnego rodzaju plastyku, podobnie jak sama kula- tekstura tych materiałów powinna być w stosunku do siebie komplementarna, tak by pozwolić Powerballowi na osiąganie dużych prędkości w ciszy, jednocześnie oferując duży opór umożliwiający osiąganie naprawdę imponujących wyników.

Kiedy jednak do tego równania dodamy warstwę kurzu i innego nagromadzonego materiału, całe urządzenie momentalnie wypadnie z równowagi- tarcie pomiędzy paskiem obrotnika a wewnętrzną powierzchnią zostanie zmniejszone o co najmniej 50% a uzyskanie przyzwoitej prędkości okaże się niemalże niemożliwe (gdybyś na przykład wpuścił do wewnątrz kilka kropel oleju, prędkość i tarcie byłyby zerowe)

No dobrze, ale co robić?

Cóż, po pierwsze czuj się poinformowany ze niewielkie pyłki tkanin dostają się do wewnątrz Twojego Powerballa kiedy próbujesz uruchomić go na nogawce od spodni, ściereczce kuchennej, dywanie i innych tego typu powierzchniach z których Twoja kula mogłaby pobrać drobinki materii. Najlepiej więc do startowania Powerballa używać przewodu bądź nauczyć się uruchamiać żyroskop za pomocą samej dłoni (to naprawdę łatwe kiedy poćwiczy się wystarczająco długo). Nie powinieneś także przechowywać Powerballa w zakurzonych pomieszczeniach (poważnie, instrument jest bardzo precyzyjny, powinieneś go traktować z najwyższą troską).

Dodatkowo, zbyt słaby uchwyt na Powerballu kiedy ten zmniejsza tempo może także prowadzić do stopniowego wypaczenia paska wspomagającego (odrywać będą się z niego mikroskopijne fragmenty za każdym razem kiedy nie będziesz go trzymał w dłoni wystarczająco mocno)- ten osad będzie zbierał się wewnątrz kuli i podczas działania wydawał niemile odgłosy.

Te małe drobinki plastyku w końcu wtopią się w powierzchnię kuli za każdym razem kiedy będą wchodzić w kontakt z metalową osią przesuwającą się w ich pobliżu z dużo prędkością- doprowadzi to po raz kolejny do zaburzenia tarcia wewnątrz kuli i, co za tym idzie, mniejszych prędkości uzyskiwanych pomimo najszczerszych starań.

Najprostszym rozwiązaniem jest odesłanie Powerballa do nas, tak byśmy mogli rozłożyć go na części i porządnie wyczyścić jego wnętrze. Opcjonalnie możesz zrobić to samodzielnie w domu- przyjrzyj się odpowiedzi na pytanie o stukający hałas, a znajdziesz instrukcję jak zrobić to w bezpieczny sposób. Czyszczenie wewnętrznej powłoki jest bardzo łatwym zadaniem i gwarantujemy Ci 100% sukcesu jeśli poświęcisz tej czynności odpowiednio dużo czasu i zastosujesz się do naszych zaleceń. Jeśli chcesz, możesz wyczyścić przestrzeń znajdującą się wewnątrz kuli z wszelkich ciał obcych używając do tego szmatki oraz kropelki płynu do mycia naczyń. Dzięki temu powierzchnia zostanie oczyszczona i wyrównana, Ty zaś będziesz mógł po raz kolejny rozkoszować się działającym bez zarzutu Powerballem.

Twoje wysiłki zapewne wynagrodzi fakt, ze Powerball będzie działał o wiele lepiej i ciszej niż przed awarią, być może nawet na skutek takich zabiegów będziesz mógł osiągnąć lepsze wyniki, sięgające 13 lub 14 tysięcy obrotów na minutę.

W każdym razie, oto jest właśnie powód dlaczego nieuszkodzony Powerball nie chce rozwijać dużych prędkości –może stać się to po 2 tygodniach bądź 2 latach od daty kupna produktu- wszystko zależy od tego, gdzie i w jaki sposób używasz produktu.

Mamy nadzieję że nasze wskazówki Wam pomogą.


Inne urządzenia z wbudowanym żyroskopem są tańsze od Powerballa- dlaczego?

Jest to bardzo proste. Na rynku są obecnie dostępne dwa typy urządzeń z wbudowanym żyroskopem:

1) Pierwsze mogą być zakupione w sklepach za mniej niż równowartość 20 dolarów. Są to w większości produkty wykonane masowo w Chinach, w setkach albo nawet tysiącach identycznych egzemplarzy. Żelazne osie i tani plastyk są teraz na topie.

Te urządzenia są mniej więcej wielkości Powerballa i przypominają go także jeśli weźmiemy pod uwagę ich wagę. Tu jednak kończą się podobieństwa.

Główną różnicą jest to, że obrotniki w tych urządzeniach są produkowane masowo i, co za tym idzie, nie są wyważane przed instalacją wewnątrz produktu, zaś dwie połówki zewnętrznej kuli łączone są ze sobą za pomocą kleju. Krótko mówiąc, kiedy uruchomisz takie urządzenie, niewyważony obrotnik zacznie silnie wibrować, transmitując fale do Twojej dłoni i ramienia, tym silniejsze, im szybciej obracasz urządzeniem.

Oprócz tego że zabieg ten niweluje maksymalną prędkość możliwą do osiągnięcia (te żyroskopy mogą osiągnąć maksymalną prędkość rzędu 6-8 tysięcy obrotów na minutę), Twoje ciało poddane jest też serii nieprzyjemnych wstrząsów. Im większa szybkość obrotnika, tym stają się one silniejsze i bardziej uciążliwe.

Może to nie przeszkadza jeśli kupiłeś urządzenie jako zabawkę, ale jeśli chcesz je wykorzystać do ćwiczeń lub rehabilitacji, niewiele Ci ono pomoże.

2) Powerball to drugi typ urządzenia z wbudowanym żyroskopem dostępnego na rynku. Jest to produkt znajdujący się na wiele generacji przed innymi wersjami tego urządzenia. To produkt precyzyjny złożony ręcznie z części najwyższej klasy, takich jak wewnętrzny obrotnik zamontowany na osi ze stali nierdzewnej, tak wspaniale wyważony za pomocą najnowszych technik komputerowych, że może rozwijać prędkości do 15000 obrotów na minutę bez jakiejkolwiek nieprzyjemnej wibracji.

Powerball został pierwotnie zaprojektowany jako urządzenie do ćwiczeń sportowych i rehabilitacji, zaś swój sukces na tych polach zawdzięcza swojej konstrukcji nie powodującej żądnych przeciążeń. Każdy powerball jest dokładnie testowany jeszcze przed ręcznym złożeniem tak, by zapewnić że każda część jest w 100% precyzyjna- jest to czasochłonny proces który dolicza się do ceny każdego jednostkowego urządzenia w porównaniu z produkcją masową opisaną powyżej. Za nieco wyższą cenę jednak otrzymujecie także gwarancję najwyższej z możliwych jakości.

Obie półkule połączone są ze sobą bez użycia kleju, dzięki temu na wypadek awarii każdy Powerball może być otwarty i naprawiony- oferujemy dożywotnią gwarancję na darmową wyminę wszystkich potrzebnych naszemu Klientowi części.

Wreszcie, Powerballe "Pro" wyposażone są w specjalny licznik który pozwala na zapisywanie i monitorowanie osiąganych wyników w jednej lub kilku sesjach- ten dodatkowy szczegół pozwala pełniej korzystać z urządzenia i stawia je na samym szczycie rankingu tego typu produktów obecnie dostępnych na rynku.

I to są właśnie różnice między dwoma typami- tak naprawdę wszystko zależy od tego jakiej jakości poszukujesz decydując się na zakup.


Mój Powerball wydaje dźwięki jak stara pralka!

Zdarza się to czasami i jest efektem prawdziwego pecha- albo też, ujmując to innymi słowy, dziełem naszych drogich przyjaciół z poczty którzy traktują przesyłkę podczas transportu niedokładnie tak jak powinni.

Czasami zdarza się że paczka z Powerballem jest dosłownie wrzucana na pewnym etapie podróży na tyły dostawczej furgonetki i czasem, jako rezultat takich zabiegów, pierścień wspomagający obrotnik (utrzymujący ciężki obrotnik wewnątrz kuli) ulega uszkodzeniu.

Nie narzekajmy jednak za bardzo na listonoszy- sprzedajemy rocznie kilka tysięcy Powerballi i takie uszkodzenie jest naprawdę bardzo rzadkim przypadkiem. Od czasu do czasu jednak kontaktuje się z nami jakiś Klient który skarży się, ze jego nowy, błyszczący, dopiero co wyjęty z opakowania Powerball wydaje dźwięki niczym- jak to dobitnie określił pewien sfrustrowany Klient- stara pralka.

Obrotnik waży około 200g i dzięki temu ma możliwość uszkodzenia paska wspomagającego jeśli obchodzimy się z nim w niewłaściwy sposób. Niestety, nie możemy opakować naszego produktu tak, by zapobiec uszkodzeniom powstałym w wyniku nieprawidłowego obchodzenia się z przesyłką. Po prostu ciężki obrotnik jest zawieszony wewnątrz kuli wspierając się tylko na pasku.

Rozłożenie Powerballa na części to dość łatwa procedura (spójrz na pytanie o stukający hałas), i dzięki temu zabiegowi w najszybszy i najprostszy sposób namierzysz uszkodzoną część urządzenia. Kiedy już to zrobisz, możesz po prostu przesłać nam maila z opisem usterki, a my natychmiast wyślemy Ci nową część lub części pocztą priorytetową- przesyłka powinna dojść w ciągu 3-4 dni. Potrwa to o wiele szybciej niż gdybyś miał odsyłać nam całego Powerballa do naprawy.

To samo ma się do przypadków kiedy Powerball zostanie uszkodzony na skutek upadku z dużej wysokości (duża wysokość to w tym wypadku ok. 2m, chociaż naprawdę potrzeba wysiłku by umyślnie zepsuć swojego Powerballa)

Mamy nadzieję że te wskazówki Wam pomogą.


Porady dotyczące otwierania Powerballa:

Jeśli otwarcie Twojej kolorowej wspaniałej kuli przychodzi Ci z trudem, przeczytaj poniższe wskazówki, które na pewno ułatwią Ci pracę- cała procedura zajmuje mniej czasu niż 40 sekund jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją.

Oto, jeszcze raz, nasze porady (pamiętaj o usunięciu licznika zanim weźmiesz się do roboty):

Po pierwsze, unieś pasek w miejscach gdzie nie jest on zadrukowany tekstem- to jest na złączeniu części przedniej z tylną- w tych punktach znajduje się niewielka czarna przestrzeń. (niedługo na tej stronie pojawią się rysunki które pomogą lepiej wytłumaczyć całą tę procedurę)

Zobaczysz dwie niewielkie śrubki po obu stronach- nie musisz się tak wiec męczyć ze zdejmowaniem paska i poszukiwaniami.

Odkręć obie śrubki.

Teraz weź Powerballa i umieść go w imadle tak by obie powierzchnie imadła spoczywały na punktach z których właśnie usunąłeś śrubki.

Umieść kulę w imadle dokładnie tak, by "równik" kuli umieszczony był dokładnie na powierzchni uciskającej imadła. Delikatnie zamknij imadło do momentu, kiedy będzie mocno podtrzymywało kulę. Następnie, w zależności od typu imadła jakim się posługujesz, będziesz potrzebował dodatkowo pół (lub całego) obrotu, aż usłyszysz charakterystyczny dźwięk otwierania się kuli.

Tak naprawdę nie ma różnicy jakiego imadła używasz- po prostu dociskaj dopóki kula się nie otworzy, a jeśli przy okazji zepsujesz jakaś część, nie martw się, z pewnością wymienimy ją na nową. Materiał z którego wykonany jest Powerball charakteryzuje się dużą wytrzymałością i potrzeba naprawdę ogromnego nacisku żeby coś w nim zepsuć- nie przejmuj się więc, chyba że używasz imadła w celu umyślnego zepsucia kuli.

Tak czy inaczej, kiedy już usłyszysz charakterystyczny dźwięk, usuń kulę z imadła, a będziesz mógł ręcznie rozłożyć ją na dwie części. Jeśli wciąż masz z tym problemy, włóż kulę z powrotem w imadło, tym razem jednak obróć ją o 90 stopni, tak by środek tekstu po obu stronach przylegał do powierzchni imadła, i wykonaj tylko jeden delikatny obrót, a dwie części na pewno się rozłączą. To wszystko.

Wykonaj wszystkie niezbędne prace a kiedy będziesz gotowy, po prostu zatrzaśnij z powrotem obie półkule. Po raz kolejny zapewniamy ze niedługo na naszej stronie pojawią się ilustracje, ale poważnie, powinniście zobaczyć w jakim stanie jest nasze imadło- wygląda jakby pochodziło z czasów głębokiego średniowiecza, ale jeśli dzięki niemu możemy rozłożyć kulę na części, to Wam też się to z pewnością uda.

A w razie jeśli nie macie imadła...kliknijcie tutaj.

Mamy nadzieję że te wskazówki pomogą.


Jak osiągnąć naprawdę duże prędkości?

Cóż, niestety, za wielkością nie kryje się żaden sekret.

Wyniki rzędu 12,13 lub 14 tysięcy obrotów na minutę osiągniesz tylko wtedy, jeśli będziesz dysponował naprawdę silnym nadgarstkiem i ramieniem.

A to (chyba ze od urodzenia posiadasz błogosławieństwo w postaci niezwykłej siły fizycznej) przyjdzie dopiero po dłuższym czasie używania naszego niezwykłego małego urządzenia.

Wyniki jakie widzisz w naszym rankingu najlepszych powstały dzięki ramieniu silnemu jak skała i nadgarstkowi obracającemu się niemalże do punktu zerwania ścięgna (trzymanie pędzącego Powerballa w dłoni naprawdę nie jest łatwą sprawą), a także umiejętności przeciwstawienia siły swoich mięśni ogromnemu tarciu i sile odśrodkowej wytworzonej wewnątrz kuli (poważnie, kiedy patrzy się na to z boku, wydaje się że ścięgno nadgarstka w ogóle się nie porusza). Chodzi o doprowadzenie urządzenia do takiej prędkości, kiedy ludzie będą wypatrywać przejeżdżającej Formuły 1, nieświadomi że dźwięk jaki słyszą jest generowany przez Powerballa rozpędzonego do 13 lub 14 tysięcy obrotów na minutę.

Ćwicz z naszym urządzeniem i nie bądź dla siebie pobłażliwy- nawet kiedy czujesz że Twoja ręka niemalże odpada ze zmęczenia, wysil się by wykonać jeszcze jeden obrót nadgarstkiem i osiągnąć jeszcze większą prędkość. Ta "tortura" doprowadzi do zdecydowanego wzmocnienia nadgarstka, dzięki niej wkrótce poszybujesz na same szczyty naszych rankingów najlepszych osiągnięć.

Powodzenia i niech Moc będzie z Tobą!


Czy używanie Powerballa obiema rękami jest możliwe?

Oczywiście!

W celu osiągnięcia najbardziej wyważonych wyników treningu zalecamy abyś równolegle ćwiczył tak rękę prawą, jak i lewą.

Większość ludzi naturalnie woli obciążać tylko jedną rękę i to właśnie mocniejsza dłoń powinna być używana w procesie samego opanowywania techniki ćwiczeń za pomocą Powerballa- nasze urządzenie wymaga bowiem od użytkownika pewnych umiejętności, które są łatwiejsze do osiągnięcia przez ręką którą zwykle piszemy i wykonujemy większość czynności- a więc przez tę, która ma większą koordynację.

Kiedy już w pełni opanowałeś używanie tego niezwykłego urządzenia, powinieneś ćwiczyć za pomocą żyroskopu także drugą rękę- dzięki temu oba Twoje nadgarstki będą jednakowo silne, ale także poprawi się znacznie Twoja całkowita koordynacja ruchowa- pomyśl ile korzyści na przyszłość może to przynieść!


Powerball i tanie podróbki- część II

Dlaczego powinieneś kupić Powerball podczas gdy na rynku dostępnych jest tyle tanich podróbek które tak bardzo podobne są do oryginału?

Oto pytanie które jest nam zadawane co najmniej kilka razy w tygodniu, bezpośrednio lub za pośrednictwem dużej ilości forów o Powerballu istniejących w sieci.

"Dlaczego mam wydawać równowartość 35euro na Powerballa "Pro" 250Hz kiedy mogę kupić inne urządzenie z wbudowanym żyroskopem za zaledwie równowartość 20euro?"

Po pierwsze, musisz pamiętać że na rynku istnieje dużo tanich podróbek (producenci niektórych z nich są nawet na tyle bezczelni że nadają swoim produktom nazwę "Powerball")- większość z nich produkowana jest masowo w Chinach.

W zależności od Twoich zapotrzebowań, możesz stwierdzić że podróbki te funkcjonują relatywnie dobrze i robią z grubsza to co do nich należy.

Będziesz tak sądził do momentu w którym weźmiesz do ręki prawdziwego Powerballa.

W tej właśnie chwili powód dla którego warto kupić oryginalny produkt, nie zaś kopię stanie się dla Ciebie zupełnie jasny.

Powerball w największym skrócie:
Twój Powerball to niezwykły produkt który został od początku do końca zbudowany ręcznie.
Przed złożeniem każdy obrotnik ("serce" Twojego Powerballa) został dokładnie wyważony za pomocą zaawansowanych technik komputerowych- dzięki temu nie odczuwasz żadnej wibracji nawet osiągając naprawdę duże prędkości. Powerball może osiągnąć prędkość nawet 15 000 bez najmniejszej wibracji!
Każdy Powerball "Pro" uzbrojony jest w licznik Aurora umożliwiający stałe monitorowanie wyników które zostały osiągnięte w sesji ćwiczeń.
Każdy Powerball wyposażony jest w bezwarunkową dożywotnią gwarancję- nieważne co się stanie z Twoim Powerballem, naprawimy go lub zupełnie wymienimy bez żądnych pytań.


A w drugim narożniku....mamy podróbki.
Produkowane masowo w Chinach
Obrotniki nie są wyważone w żaden sposób, a więc osiągnięcie nawet 10 000 obrotów na minutę będzie sprawiało problem, po osiągnięciu takiej prędkości Powerball zacznie nieprzyjemnie wibrować, więc całe ćwiczenie będzie dla Ciebie dość nieprzyjemnym doświadczeniem.
Tylko jedna z podróbek na jaką trafiliśmy ("rollerball") ma wbudowany licznik. Po kilku testach okazało się jednak, że ten właśnie licznik (starszy od modelu Aurora używanego przed wprowadzeniem do sprzedaży aktualnych liczników) pokazywał wyniki mające się nijak do rzeczywistych osiągnięć użytkownika i odczytywał około 30% szybkości obrotnika. Inne podróbki nie są nawet wyposażone w żaden model licznika.
Niektóre gwarancje na tego typu produkty obejmują okres do 5 lat- ale są warunkowe i oferują naprawę tylko w wypadku gdy urządzenie nie zostało uszkodzone przez samego użytkownika- jest to oferta o wiele mniej opłacalna w porównaniu z dożywotnią bezwarunkową gwarancją na Powerball.


Właściwie chodzi dokładnie o to- dlatego właśnie Powerball jest najlepszym urządzeniem z wbudowanym żyroskopem dostępnym na rynku.

Nie mamy wątpliwości że Powerball jest w pełni wart ceny jaką za niego zapłacicie.

Jeśli chcesz kupić produkt kosztujący mniej niż równowartość 20euro, sugerujemy byś zastanowił się nad Powerball 250Hz bez wbudowanego licznika (licznik możesz dokupić osobno później). Dzięki temu upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu: otrzymasz najwyższą jakość, wspaniale urządzenie oraz dożywotnią gwarancję- wszystko to za mniej niż równowartość 20euro.

To wszystko.


Czytanie przesuwającego się wyniku na "Techno":

Od kiedy na rynku pojawił się ten niezwykły model Powerballa, zaczęliśmy otrzymywać wiele pytań dotyczących najlepszego sposobu trzymania Powerballa umożliwiającego nam najpełniejsze odczytanie wyświetlanego na nim wyniku przesuwającego się po powierzchni obrotnika.

Jako dumny posiadacz tego modelu zauważysz pewnie ze wynik jest wyświetlany w nieco inny sposób niż na tradycyjnym Powerballu z wyświetlaczem LCD.

W rzeczywistości nie istnieje żaden sekret właściwego odczytania wyniku. Sztuka ta, jak wiele innych może zostać prze problemu przyswojona na drodze prób i błędów.

Aby ułatwić Ci naukę, przygotowaliśmy krótki (30-sekundowy) klip wideo pokazujący jak najlepiej odczytać wynik z tego modelu Powerballa.

Po obejrzeniu filmu, zauważysz szybko, że odczytywaniu wyników nie towarzyszy żadna wysublimowana technika- po prostu chodzi o mocne trzymanie obrotnika podczas procesu zwalniania (zwykle otrzymujemy pytania w rodzaju: "nie mogę odczytać wyniku kiedy obrotnik obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w stronę przeciwną").

Po prostu trzymaj kulę pewnie, ale w rozluźnionej dłoni (w przeciwieństwie do innych modeli, gdzie musisz naprawdę mocno dociskać) i pozwól, by przeszła do pozycji najmniejszych obrotów (nauczysz się tej sztuki po niedługim czasie).

Obrotnik przestanie się obracać, zaś siła odśrodkowa pomiędzy paskiem obrotnika a wewnętrzną przestrzenią kuli zostanie zminimalizowana. Dzięki temu żyroskop stanie się stabilny, Ty zaś będziesz mógł bez problemu odczytać wynik.

Wreszcie, modele Techno mają dodatkowo wbudowany wewnętrzny pierścień, dzięki czemu mogą być trzymane nie tak silnie jak model 250Hz lub Neon Powerball- to znaczy ze, przynajmniej w teorii, możesz trzymać urządzenie w rozluźnionej ręce bez obaw że dojdzie do jakiegoś uszkodzenia.

Mamy nadzieję że te wskazówki Wam pomogą!


Dodawanie licznika obrotów do modelu Techno:

Często dostajemy pytania o to, czy możliwe jest zamontowanie tradycyjnego licznika LCD na modelu Techno jako suplementu licznika już zamontowanego

Cóż, przy odpowiedniej obróbce jest to możliwe, tak więc jest to opcja która teoretycznie można brać pod uwagę.

Jednak należy pamiętać że Powerball Techno podczas działania generuje dość silne pole magnetyczne, które może zaburzyć prawidłowe działanie takiego opcjonalnie dodanego licznika. Czujcie się więc ostrzeżeni.

Opisana powyżej opcja dostępna jest za równowartości 30euro doliczoną do oryginalnej ceny urządzenia- wyślij nam maila jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.


Różnice w prędkościach pomiędzy poszczególnymi modelami:

Często dostajemy pytania o prędkość którą może osiągnąć każdy indywidualny model Powerballa, o to który z modeli jest najszybszy itd.

W prostych słowach, jeśli chodzi o prędkość, nasz model 250Hz jest niekwestionowanym liderem.

W tym modelu żyroskop nie jest w żaden sposób ograniczany przez indukcyjne dynama wbudowane w obrotniki modeli Techno i Neon i dzięki temu rozpędza się do najwyższych prędkości.

Patrząc jednak na sprawę obiektywnie, trzeba przyznać że obrotniki w modelach Neon i Techno zostały wyważone w ten sam precyzyjny sposób co w przypadku modelu 250Hz. Teoretycznie więc powinny mieć zdolność osiągania tych samych prędkości.

W praktyce jednak okazuje się, ze prędkości rozwijane przez te dwa modele będą o jakieś 5-7% mniejsze od prędkości rozwijanych przez Powerball 250Hz., co jest efektem indukcyjnego mechanizmu obrotników. Różnica jednak nie jest zbyt wielka- Neon Powerball bez problemu dojdzie do prędkości 13000 obrotów na minutę, a to i tak szczyt osiągnięć przeciętnego śmiertelnika.

Model Techno jest nieco wolniejszy z uwagi na trochę inny projekt wnętrza kuli i osiągnięcie prędkości 13000 obrotów jest już trudniejsze (jest to możliwe rzecz jasna, ale tylko przy użyciu prawej ręki)

Tak więc już wszystko jasne: model 250Hz jest najszybszy, następnie Neon, na samym końcu zaś Techno.


Wynik 15360 obrotów na minutę

Proszę spójrz na naszą odpowiedź na podobne pytanie tutaj.

W dużym skrócie: ten wynik może pojawić się jako następstwo awarii licznika zdarzającej się dość rzadko, ok. raz na 1000sesji treningowych

Niestety, jest to tylko czasowa awaria licznika (przez to właśnie wyświetla tak zadziwiający wynik). Nie jest to efekt Twojej nadprzyrodzonej siły.

Przykro nam.


Mam wadliwego Powerballa. Co robić?

Jeśli Twoja duma i radość przerodziła się w rozczarowanie, niezależnie od tego czy jest to efektem upuszczenia przez Ciebie Powerballa z szóstego piętra na betonowy chodnik, prosimy byś zastosował się do poniższych wskazówek:
Sprawdź zawartość tej strony- zawiera ona wiele pomocnych wskazówek będących jednocześnie zapisem 99% awarii jakie mogą Ci się przydarzyć
Jeśli wciąż nie wiesz co się stało, wyślij nam szybko maila w którym zawarty jest opis usterki- spróbujemy Ci pomóc!
Włóż Powerballa do pudełka (lub jakiegoś innego pojemnika jeśli nie możesz odnaleźć oryginalnego opakowania) i prześlij go nam na adres:

Toys4Boys.pl s.c.

Astronomów 5

80-299 Gdańsk

Otworzymy kulę i naprawimy lub ewentualnie wymienimy urządzenie lub jego części. Następnie odeślemy Ci Twojego Powerballa pocztą priorytetową, rzecz jasna bez żądnych opłat z Twojej strony.
Jeśli problem dotyczy wyświetlacza, po prostu zdemontuj go i prześlij do nas- natychmiast wyślemy Ci w zamian nową cześć.


Mamy nadzieję ze te wskazówki Wam pomogą.


Ile lat musze mieć by móc używać Powerballa?

Często pytacie nas czy w używaniu Powerballa istnieją jakieś ograniczenia wiekowe (na instrukcji jest napisane że produkt przeznaczony jest dla użytkowników w wieku lat 14 i starszych). Więcej szczegółów znajdziecie poniżej:

Zaleca się by Powerballa używały osoby powyżej 14 roku życia, jest to jednak bardziej sugestia niż surowe ograniczenie. Chcemy po prostu zwrócić uwagę użytkownika na fakt, ze nasz produkt emituje dużą siłę odśrodkową i opór działający na określone partie ramienia i nadgarstka, zwłaszcza takiego, który nie był wcześniej poddawany żadnym ćwiczeniom siłowym. (niezależnie zresztą od stosowanych wcześniej ćwiczeń, niezwykłe działanie Powerballa spowoduje przyrost mięśni w miejscach które nigdy wcześniej nie bbyły ćwiczone w ten niezwykły sposób).

Jeśli weźmiemy to pod rozwagę, będziemy musieli przyznać, ze ciało dziecka poniżej 14 roku życia wciąż rośnie, dlatego też zaleca się by dzieci w tym wieku nie używały Powerballa zbyt często lub zbyt intensywnie, gdyż może to spowodować uszkodzenia ich ramion i nadgarstków.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę że Powerball generuje opór który jest wyłącznie wprost proporcjonalny do wysiłku włożonego w ćwiczenia, mało prawdopodobne jest aby dziecko zrobiło sobie krzywdę podczas zabawy naszym produktem. Mimo wszystko zalecamy aby rodzice obserwowali swoje pociechy podczas zabawy Powerballe i mieli je pod stałą opieką.

Badania nie wykazały żadnego negatywnego efektu spowodowanego przez zabawę naszym produktem dzieci (wręcz przeciwnie, za pomocą Powerballa dzieci rozbudowywały siłę mięśni pomocnych w uprawianej przez nie dyscyplinie sportu). Jedynym zagrożeniem jest to, ze dziecko pokaże Powerballa swoim znajomym i dojdzie do rywalizacji o najlepszy wynik- albo że dziecko samo będzie starało się bić wciąż nowe rekordy- przy delikatnej strukturze mięśni osoby poniżej 14 roku życia może być to niebezpieczne.

Jak zawsze jednak, my tylko czynimy delikatne sugestie, a to czy pozwolicie się bawić swojemu dziecku Powerballem czy nie jest tylko kwestią Waszego indywidualnego wyboru. Jak każdy inny produkt, Powerball nie powinien powodować żądnych szkód pod warunkiem ze będzie używany rozsądnie.. Co tydzień dostajemy wiele listów od rodziców, którzy z zadowoleniem donoszą nam że ich pociechy lepiej radzą sobie w sporcie właśnie dzięki Powerballowi.

Zgodnie ze starym porzekadłem, to w nadgarstku drzemie siła.

Mamy nadzieję że nasze wskazówki Wam pomogły.


Otwieranie Powerballa bez użycia imadła.

Uwaga! Nie jest to rozwiązanie dla ludzi o słabych nerwach.

No dobrze.

Pytałeś wszystkich znajomych i absolutnie żaden z nich nie ma na zbyciu imadła którego mógłby Ci użyczyć. Jak więc otworzyć Powerballa do czyszczenia?

Zaczynasz popadać w desperację. Nie chcesz nam go odsyłać, a mały pacjent wydaje się być naprawdę chory.

Co robić?

Oto mała sugestia co do tego, co możesz zrobić. Jeśli nie masz innego wyjścia. To naprawdę ostatnia deska ratunku.

Pewnie zdziwisz się, ze proponujemy taką metodę, ale zalecaliśmy ją już wielu naszym zdesperowanym klientom i jak na razie efekt tych działań był zawsze jak najbardziej pozytywny.

Tak więc, zastosuj się do poniższych wskazówek:

Unieś pasek nieco w miejscach, gdzie nie jest on zadrukowany tekstem (w punktach, gdzie spotyka się tekst tylni z przednim). Zobaczysz dwie małe śrubki.

Usuń je i umieść kulę na dywanie tak, by jeden otwór w którym znajdowała się śrubka dotykał ziemi (a drugi był skierowany w sufit)

UWAGA: Upewnij się że gumowy pasek wciąż jest na miejscu!

Zdobądź jakiś solidny przedmiot (duża książka, kloc drewna itd.) i umieść go delikatnie na kuli. Wyobraź to sobie: kula leży na ziemi, jeden otwór po śrubce skierowany w dół, z drugiej zaś strony kloc drewna lub ciężka książka.

Szybkim ruchem nadepnij na książkę albo kloc drewna. Jeśli zrobisz to we właściwy sposób, półkule rozłączą się, a Ty będziesz miał problem z głowy.
Zamontowany na miejscu pasek zapewni że dwie półkule nie odskoczą od siebie nagle a części Powerballa nie zostaną wystrzelone we wszystkie cztery kąty pokoju.

Alternatywne rozwiązanie: usuń dwie śrubki znajdujące się pod gumowym paskiem (ale upewnij się że pasek po usunięciu śrubek trafi z powrotem na swoje miejsce) i umieść Powerballa skierowanego jednym otworem po śrubce w dół na twardej powierzchni (stole, biurku itd.). Drugi otwór po śrubce powinien być skierowany w stronę sufitu.

Teraz zwiń dłoń w pięść i mocno uderz w otwór skierowany do góry tak, jakbyś był wściekły i chciał z całej siły uderzyć w stół (użyj miękkiej części dłoni, nie uderzaj kostkami).

Jest to zabieg w gruncie rzeczy podobny do użycia imadła lub nadepnięcia na kulę na której został umieszczony jakiś solidny przedmiot. Dwie półkule powinny się rozłączyć, Powerball zaś bez problemy powinien dać się otworzyć za pomocą tylko Twoich dłoni.

UWAGA: nie uderzaj kuli zbyt mocno. Nie chcemy byś uszkodził sobie rękę!

Wiemy ze powyżej opisane metody mogą wydawać się dość brutalne, ale w rezultacie nie różnią się one zbytnio od metody z imadłem.

Powinieneś pamiętać że praktycznie nie masz szans na zepsucie produktu podczas próby otworzenia go (chyba że skoczysz na niego z drugiego piętra, ale tego sposobu zdecydowanie nie polecamy).

Zewnętrzna powłoka Powerballa wykonana została z bardzo solidnego plastyku który będzie się wyginał zanim pęknie. Uderzając mocno w kulę, postępujesz tak samo, jakbyś wywierał na nią nacisk za pomocą imadła.

Pamiętaj że w przypadku gdyby jednak jakimś cudem udało Ci się uszkodzić Powerballa, zawsze jesteśmy gotowi Ci pomóc- po prostu wyślemy Ci ewentualnie uszkodzone części pocztą.

Mamy nadzieję że te wskazówki Wam pomogły


Obrotnik porusza się w górę i w dół. O co chodzi?

Twój Powerball jest instrumentem precyzyjnym który został wyprodukowany z części o najwyższym standardzie i złożony ręcznie (nie ma mowy o produkcji masowej!)

Podstawą naszego projektu jest perfekcyjnie wyważony obrotnik wsparty na okrągłym pasku, którego obrót zawarty jest w przestrzeni zawartej pomiędzy górną a dolną półkulą składającymi się na całość naszego urządzenia. Przestrzeń ta ma około 4 mm wysokości, podczas gdy wysokość obrotnika wynosi zaledwie 2mm, dzięki czemu obrotnik ma pewną ograniczoną możliwość poruszania się w górę i w dół o kolejne 2mm.

Kiedy piłka znajduje się w stanie spoczynku możesz wyczuć te ruchy delikatnie wciskając obrotnik do wnętrza kuli i wypuszczając go ponownie- zagrzechocze on delikatnie z każdym ruchem i ten odgłos może spowodować że zaczniesz się zastanawiać, czy z Twoim Powerballem nie dzieje się przypadkiem coś złego.

Tymczasem nic bardziej mylnego!

Być może obrotnik ma pewien luz kiedy urządzenie znajduje się w stanie spoczynku, kiedy jednak zostanie uruchomione, wszystkie części zostaną zaciśnięte by zaoferować Ci najbardziej płynny i regularny ruch. Luz wewnątrz kuli znika, zastopowany przez siłę odśrodkową tym większą, im szybciej obracasz kulę w dłoni.

Przestrzeń wewnątrz kuli została stworzona po to, by zapewnić swobodę ruchów obrotnikowi znajdującemu się pod gładką powierzchnią kuli. Gdyby przestrzeń ta była za mała, osiągnięcie większych prędkości podczas treningu za pomocą Powerball byłoby zwyczajnie niemożliwe. Podobnie stałoby się gdyby przestrzeń ta była zbyt duża- nie istniałoby tarcie pomiędzy obrotnikiem a wewnętrzną stroną kuli...tak więc niemożliwe byłoby osiągnięcie dużej prędkości (z tego samego powodu nie możesz nigdy stosować do Powerball oleju- zniknęłoby całe tarcie a Twój wysiłek poszedłby na marne)

Mamy nadzieję że te wskazówki Wam pomogą.


Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 2 razy

Ostatnio zmieniony przez qbanez dnia Wto 20:57, 19 Sty 2010, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Langren
12k



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 258
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:36, 19 Sty 2010    Temat postu:

Czy tytuły problemów dałoby się podkreślić lub pogrubić? byłoby wtedy bardziej przejrzyście Happy

Pozdro


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
qbanez




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zgorzelec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:59, 19 Sty 2010    Temat postu:

Langren - specjalnie dla Ciebie to zrobiłem Happy
Zmodyfikowałem też odrobinkę tytuł tego wątku i go przykleiłem - myślę, że warto aby każdy kto ma/będzie miał doczynienia z powerballem zaznajomił się z tym bogatym tekstem. Moim zdaniem to istna skarbnica wiedzy w pigułce... A pomyśleć, że do 90% z tego dochodziłem sam - bez internetu Happy
Pozdro!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez qbanez dnia Wto 21:07, 19 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Langren
12k



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 258
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:24, 19 Sty 2010    Temat postu:

qubanez- dzięki, teraz możesz usunąć te nasze trzy ostatnie posty bo są już zbędne hehe. Teraz wszystko ładnie wygląda. Jak znajdę czas dorzucę temat o ćwiczeniach bo jeszcze nie ma a przydałby się. Niech się forum rozbudowuje Happy
Pozdro


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
qbanez




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zgorzelec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:33, 19 Sty 2010    Temat postu:

Spoko. Tylko jedno zastrzeżenie - nie kopiuj fragmentów tego tekstu na forum w każdym wątku jak ktoś o coś zapyta i dana odpowiedź będzie w tym tekscie. Bo wyjdzie na to, że po paru dniach to forum stanie się jednym wielkim pokopiowanym tym tekstem we fragmentach. Ewentualnie odsyłaj takie osoby tutaj - raz, a dobrze napisane - w jednym miejscu - wystarczy. Mam rację? Happy

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez qbanez dnia Wto 21:34, 19 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Langren
12k



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 258
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:37, 19 Sty 2010    Temat postu:

qubanez- si senior Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
qbanez




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zgorzelec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:32, 19 Sty 2010    Temat postu:

Langren napisał:
qubanez


Aha - jeszcze jedno. Nie przekręcaj mojego nicka :P
Pozdro :twisted:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Langren
12k



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 258
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:37, 19 Sty 2010    Temat postu:

qbanez- gdybyś miał po prostu Ibanez bym się nie pomylił.
Pss tak na marginesie Ibanez to moja ulubiona marka gitar, olać Fendera Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
qbanez




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zgorzelec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:07, 19 Sty 2010    Temat postu:

Też jestem fanem ibaneza - chociaż o fenderze także marzę - jazz bass to jest to. A w słowie "ibanez" po literce "i" nie występuje literka "u", więc do prawdy nie wiem skąd żeś ją wymyślił :P
Kuniec offtopó! :evil:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Langren
12k



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 258
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:20, 19 Sty 2010    Temat postu:

qbanez- hmm? jakie ,,u"? hehehe a zamiast ,,q" jest ,,i" dobra koniec offtopu Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
qbanez




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zgorzelec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:30, 19 Sty 2010    Temat postu:

No bo pisałeś do mnie - qubanez... Równie dobrze mógłbyś o ibanezie pisać iubanez :P

Dobra - naprawdę koniec offtopicu - od teraz piszemy tylko ewentualne porady dotyczące powerballa, które jeszcze się tu nie pojawiły. Pzdr.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez qbanez dnia Wto 23:30, 19 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BrokenEar
11,5k



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Cieszyn
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:33, 10 Sty 2011    Temat postu:

Wszystko super opisane Wink (1) Będe się tych zasad trzymał.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Verado




Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Giżycko
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:02, 21 Mar 2011    Temat postu:

Witam serdecznie

Mam pewne zmartwienie. Posiadam swoje TECHNO już rok i jak zaczynałem zabawę z nim nie zwróciłem na to uwagi. Na skopiowanym tekście jest problem pt."Obrotnik porusza się w górę i w dół. O co chodzi?" Natomiast mój obrotnik porusza się również w poprzek czyli wzdłuż swojego "wału" i nie wiem czy tak ma być. Boje się rozkręcać. Oczywiście jak tylko ktoś zauważył, że się bawię sam chciał spróbować i czy jest możliwe, że komuś upadł i z tego powodu jest ta ewentualna awaria??Przyznam, że dość długo go nie używałem ale muszę wzmocnić moje nadgarstki dlatego zawziąłem się a nie chce sobie zrobić krzywdy.

Z Góry dziękuję za odpowiedź


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tom_GTP
14,5k



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 507
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nowa Ruda, Wrocław
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:48, 21 Mar 2011    Temat postu:

To normalne. On na luzie tak chodzi przy małych obrotach Tobie ? Jak tak to w porządku. Jak by wpadał w rezonans i nie mógł byś wybić coś więcej niż 12200 to jest już problem. On się różnie zachowuje więc ciężko wystawić jednoznaczną diagnozę. Poza tym nie znam Twojego poziomu. Jakie masz osiągi itd. Dawaj ranking własny.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.powerball.fora.pl Strona Główna -> Problemy i konserwacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Soft.
Regulamin